Обратная связь


Наслідки розірвання договору, визнання його недійсним

Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу

Чигрін Андрій Олегович

  

Наслідки розірвання договору, визнання його недійсним.

1. Розірвання договору.

Підстави для зміни або розірвання договору передбачені статтею 651 ЦК України. Так, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. 

Подробнее...

Способи забезпечення зобов’язань

Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу

Чигрін Андрій Олегович

 

Способи забезпечення зобов’язань

Звичайно, більшість договорів та взятих за ними обов’язків сумлінно виконуються сторонами. Проте є й не мало виключень. Саме для того, щоб забезпечити добросовісне виконання зобов’язань за договором, законодавством передбачені правові важелі, які дозволяють вплинути на недобросовісного боржника і забезпечити виконання умов договору.

Подробнее...

Надання нотаріусом інформації з Єдиних та Державних реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України.

1.Державний реєстр обтяжень рухомого майна

Витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна видається нотаріусом за заявою будь-якої фізичної чи юридичної особи.

Подробнее...

Скасування довіреності

Довіреність - це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Інколи постає питання, про те, що довіритель має бажання скасувати довіреність, яку він видав представнику.

Подробнее...

Чого варто побоюватися при укладенні договору купівлі-продажу нерухомості?

Існує чимало підстав для розірвання договору. Загальний наслідок визнання договору недійсним такий: кожна з його сторін зобов'язана повернути другій стороні все, що вона одержала на виконання договору, який був визнаний недійсним (ст. 216 Цивільного Кодексу України).

Подробнее...

Сплата податків при укладанні договорів купівлі-продажу нерухомості

Перехід прав власності, крім спадщини і дарування, є продажем. Податковий кодекс України (ст. 172, 167.2) регулює оподаткування при операціях купівлі-продажу нерухомості. Особи, що є резидентами України фізичні і юридичні особи (як і нерезиденти) є платниками наступних податків:

1.Збір до Пенсійного фонду України

У розмірі 1% від вартості нерухомого майна (оплачується покупцем), зазначеної в договорі купівлі-продажу. Оплачується в банку за платіжками, які попередньо надані нотаріусом.
Виняток:
- громадяни, які перебувають в черзі на житло і які отримують його вперше;
- держпідприємства (які купують нерухомість за бюджетні кошти) ;
- організації іноземних держав;

2.Державне мито

У розмірі 1% від вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу. При оформленні угоди купівлі-продажу у нотаріуса, справляється державне мито, один відсоток від вартості угоди, зазначеної в договорі (як правило, 1% від експертної оцінки).

3.Інші податки

0% - при продажу не більше 1 рази за звітний податковий (календарний) рік, якщо володіння нерухомістю більше 3 років; для резидентів.
5% - при відчуженні понад 2-х разів за звітний податковий (календарний) рік для резидентів та якщо володіння об'єктом менше 3 років; (+ 1,5% - військовий збір, тимчасовий податок).
15 (17)% - при відчуженні понад 2-х разів за звітний податковий (календарний) рік для нерезидентів, якщо володіння менш 3 років.

Апостиль-що це таке?

У житті часто виникають ситуації , коли документи , складені на території однієї країни , призначені для дії на території іншої країни . Для цього вони повинні бути оформлені відповідним чином. Одним з таких способів є апостилізація документів.

Подробнее...

Депозит нотаріуса

Нотаріальні контори мають право приймати від боржників або позичальників грошові кошти на свій депозит для подальшої їх передачі кредитору або позикодавцеві. Така потреба може наступити, наприклад, у разі, якщо боржник бажає повернути грошові кошти, а кредитор не хоче їх отримувати в розрахунку на отримання відсотків по цьому боргу і т.д. Або інший випадок: власник квартири може ухилятися від прийняття від наймача орендної плати з метою подальшого розірвання договору найму і виселення наймача.

Подробнее...

Як правильно оформити позику грошей?

У випадку якщо ви вирішили позичити певну суму грошей фізичній особі і при цьому є необхідність юридично закріпити цей факт, то виникає питання : як правильно це оформити? Як правило передача коштів оформлюється або розпискою, або договором позики.

Подробнее...

На який максимальний термін можна оформити заяву про виїзд дитини за кордон?

Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» зазначає, щовиїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку з одним із батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою іншого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску. Зрозуміло, що будь-якому батькові хотілося б взагалі не займатися оформленням цього документа або хоча б зробити його один раз і на довготривалий термін, але цього не дозволяє законодавство. Дуже часто батьки звертаються до нотаріуса з проханням надати відповідну згоду на тривалий термін (1-10 років). Хотілося б зазначити, що відповідна згода ( дозвіл, довіреність ) на виїзд дають батьки, а не нотаріус. Юридично цей " дозвіл " називається Заявою.

Подробнее...

Задоволення вимог іпотекодержателя

Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу

Герман Олександра Сергіївна


Відповідно до ст. 33 Закону України «Про іпотеку» у разі невиконання або неналежного виконання боржником основного зобов’язання іпотекодержатель вправі задовольнити свої вимоги за основним зобов’язанням шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки. Право іпотекодержателя на звернення стягнення на предмет іпотеки також виникає з підстав, встановлених ст. 12 цього Закону: у разі порушення іпотекодавцем обов’язків, встановлених іпотечним договором, іпотекодержатель має право вимагати дострокового виконання основного зобов’язання, а в разі його невиконання — звернути стягнення на предмет іпотеки.

Подробнее...

Договір поділу спадкового майна

Цивільне законодавство України, яке регулює спадкові відносини, встановлює рівність часток в спадщині кожного із спадкоємців, окрім випадків, коли спадкодавець, склавши заповіт, сам не розподілив спадщину між ними. Але паралельно з цим спадкоємці, які прийняли спадщину, мають право на її поділ, в зручних для себе частках, який відбувається виключно за їх взаємною згодою.

Подробнее...

Правовий статус цивільного подружжя

В сучасному суспільстві все більшої соціальної ваги набирає так званий «цивільний шлюб» -відносини жінки та чоловіка, які проживають однією сім’єю та при цьому не є одруженими.  Яким чином законодавство України регулює ці відносини та чи мають вони правові наслідки?

Подробнее...

Договір суперфіцію

Згідно з чинним законодавством України, для того, щоб отримати право забудови земельної ділянки, зовсім необов'язково брати цю ділянку в оренду. Можна скористатися правовим інститутом під назвою «суперфіцій».

Подробнее...

Зміна або розірвання нотаріально посвідченого договору

Іноді трапляються випадки, коли є необхідність розірвати цивільно-правовий договір або внести деякі зміни до його тексту.  Цивільний кодекс України передбачає наступні підстави для зміни або розірвання договору:

1. Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Подробнее...

Виїзд дитини за кордон, в зону проведення АТО, та на територію тимчасово окупованої Республіки Крим

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724).

Подробнее...

Договір довічного утримання

Договір довічного утримання - це одна з правових форм можливості фізичної особи у разі необхідності забезпечити собі довічний догляд. А також, для багатьох, можливість отримати житло у власність, заздалегідь витративши свій час, гроші і приділивши достатньо уваги сторонній людині.

Подробнее...

Виконавчий напис нотаріуса

Виконавчий напис нотаріуса — це підтвердження нотаріальним органом наявності заборгованості (грошових сум чи майна) та розпорядження про примусове стягнення з боржника на користь кредитора цієї заборгованості. Виконавчий напис вчиняється нотаріусом на борговому документі. Для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість, або на правочинах, що передбачають звернення стягнення на майно на підставі виконавчих написів.

Подробнее...

Реєстрація юридичних осіб нотаріусами

13 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 26 листопада 2015 року № 835-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", згідно з яким нотаріуси визначені суб’єктами державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Подробнее...

ОСББ: особливості організаційно-правової форми та процедура створення

14 травня 2015 року в Україні було прийнято закон «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», який вступив силу з 01 липня 2015 року.

Згідно цього Закону 1 липня 2016 року – це термін встановленої законодавцем граничної дати , до якої співвласники багатоквартирного будинку повинні визначитися з формою управління багатоквартирним будинком. У випадку, якщо мешканці до 1 липня 2016 року не досягнуть згоди і не виберуть організацію, яка займатиметься керуванням їх будинку, або не створять власне ОСББ, держава в особі органів місцевого самоврядування призначить керуючого або керуючу компанію.

Подробнее...

Договір про сплату аліментів на дитину

Нововведенням Сімейного кодексу України, який набрав чинності 1 червня 2004 року, є такий правочин, як договір між батьками про сплату аліментів на дитину (ст. 189 Сімейного Кодексу України). 

Подробнее...