Обратная связь


Договір емфітевзісу

На початку 2004  року в українському законодавстві з’явився інститут емфітевзису. Але більш ніж за десятирічну свою історію він не набув широкого розповсюдження. Коли стає питання про передачу у користування земельної ділянки, власники цих земельних ділянок, як і раніше, віддають перевагу укладанню договорів оренди. Але в цій статті хотілося б зауважити, що  оренда – далеко не єдиний спосіб реалізації свого права власності на земельну ділянку. І можливо, в деяких випадках, є сенс укладати саме договір емфітевзісу

Подробнее...

Сплата фізичними особами військового збору при відчуженні нерухомого майна чи набуття його у власність в порядку спадкування (дарування)

Приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу

Райська Тетяна Максимівна

 

Нажаль, військові події на Сході нашої країни призвели до змін у багатьох сферах та аспектах нашого життя. Не виключенням стала і система оподаткування. Шляхом внесення змін до Податкового кодексу України Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» 31 липня 2014 року № 1621-VII було введено необхідність оплати військового збору до 01.01.2015р. Прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року №71-VIII, якими внесено зміни до п. 16-1 Підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ, продовжили дію для військового збору до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, а це зовсім не зрозумілий та невизначений термін. Тобто, на даний момент військовий збір підлягає сплаті і не варто сподіватися, що його буде відмінено у найближчий час.

Подробнее...

Особливості перебування громадян Російської Федерації на території України

З 01 березня 2015 року змінилося умови перетину українського кордону для громадян РФ , які діють і в 2016 році: росіяни можуть потрапити на Україну тільки по закордонному паспорту . Раніше між двома країнами діяла Угода про безвізові поїздки , що дозволяло їх громадянам подорожувати по загальноросійським паспортами. В'їзд в країну для росіян як і раніше безвізовий , але перебування на території України не може перевищувати 90 днів у кожному півріччі.

Подробнее...

Як оформити спадщину, якщо останнім місцем проживання спадкодавця є населений пункт на території якого проводиться АТО?

Внаслідок окупації частини Луганської і Донецької області та проведення на даній території антитерористичної операції у жителів з даних територій виникли проблеми з прийняттям і оформленням спадщини.

До 4 березня 2015 року ст.1221 ЦК України встановлювала, що місцем відкриття спадщини було останнє зареєстроване місце проживання спадкодавця або місце знаходження нерухомого майна. Таким чином, до 04 березня 2015 року спадкоємець із зони АТО не мав можливості звернеться до нотаріуса на не окупованій території.

Подробнее...

Новий порядок реєстрації нотаріусами прав на нерухоме майно, як це?

З 1 січня 2016 року в силу вступив Закон України " Про внесення змін до закону України " Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень " .

Згідно з новою редакцією закону, державна реєстрація прав проводиться нотаріусом за зверненням заявника, після звернення нотаріус формує і роздруковує заяву в двох примірниках, на яких заявник і нотаріус проставляють свої підписи. Один примірник заяви надається заявнику, а другий долучається до документів, поданих для державної реєстрації прав.

Подробнее...

Посвідчення правочинів за участю малолітніх та неповнолітніх

Приватний нотаріус Дніпропетровського районного нотаріального округу

Поляруш Ольга Петрівна

 

Показником гуманізму суспільства та держави є ставлення до дитини. Діти є найважливішою цінністю кожного народу і розбудова демократичної держави неможлива без сприяння розвитку молодого покоління, задоволення його потреб та виконання обов’язків, передбачених Конституцією та законодавством України. Для забезпечення прав та інтересів дітей постійно вдосконалюється нормативно-правова база України. Тобто права і свободи дітей, як членів суспільства, у значній мірі визначають напрями діяльності державних органів та громадських організацій.

У захисті прав та інтересів малолітніх і неповнолітніх осіб найважливішим є зв'язок між правовими гарантіями, які їм надає закон, і практичною реалізацією права на захист.

Обов’язок нотаріуса сприяти громадянам у здійсненні їх прав та захисті законних інтересів законодавчо закріплений у статті 5 Закону України «Про нотаріат». Нотаріуси у своїй діяльності щодня безпосередньо стикаються із проблемою захисту цивільних прав малолітніх і неповнолітніх осіб. Під час вчинення нотаріальних дій за участю малолітніх та неповнолітніх осіб (посвідчення правочинів, видачі свідоцтв, засвідчення справжності підписів на заявах та ін.) нотаріус вживає заходів щодо недопущення порушення їхніх прав як учасниками «нотаріального процесу», так і іншими особами.

Подробнее...

Спадкування за заповітом

Приватний нотаріус Дніпропетровського районного нотаріального округу

Поляруш Ольга Петрівна

 

Що таке спадкування?

Після смерті громадянина його майнові права та обов'язки, а також деякі немайнові права (спадщина) переходять до інших осіб (спадкоємців). Такий перехід майна померлого до іншої особи або до інших осіб називається спадкуванням.

Існує дві підстави спадкування: спадкування за заповітом і спадкування за законом. При цьому слід зауважити, що пріоритетне право на спадкування мають особи, визначені в заповіті, тобто особи, призначені згідно волі заповідача – спадкодавця. Лише за відсутності заповіту, визнання його недійсним або відмови від спадщини спадкоємця за заповітом право спадкувати одержують спадкоємці за законом.

У будь-якому разі прийняття спадщини залежить виключно від волі спадкоємця. Спадкоємець за заповітом чи за законом завжди має вибір і на власний розсуд вирішує, приймати йому спадщину чи ні.

Подробнее...