Обратная связь


Договір купівлі-продажу автомобіля

   Нотаріальне оформлення купівлі-продажу машини (автомобіля) на сьогоднішній день є найбільш бажаним і надійним способом для сторін даного процесу, так як мінімізує всі існуючі ризики, як для покупця, так і для продавця.
   Нотаріально оформлений договір купівлі-продажу автотранспортного засобу може бути укладений між сторонами в державній нотаріальній конторі або ж у приватного нотаріуса, за вибором сторін.
   В цілому ж, сам процес укладання договору купівлі-продажу автотранспортного засобу, має свої особливості. Нотаріус перед укладенням угоди зобов'язаний упевнитися в дієздатності сторін, наявності всіх необхідних документів, відсутності будь-яких обтяжень у сторін та об'єкта. Крім цього, якщо хтось із учасників угоди перебуває у шлюбі, то в такому випадку для її укладення ним потрібно нотаріально завірена згода чоловіка/дружини на проведення угоди.
   Якщо покупець або продавець розлучений, то буде потрібен оригінал свідоцтва про розірвання шлюбу (або рішення суду) або якщо він є вдовою / вдівцем, то знадобиться оригінал свідоцтва про смерть другого з подружжя, оскільки перед укладенням договору купівлі-продажу машини подається відповідна заява із зазначенням, що автомобіль відчужується не в шлюбі. Як ви можете зрозуміти з вищевикладеного, присутність подружжя, є обов'язковим (подружжя при цьому повинні взяти з собою оригінали паспортів, довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків та свідоцтво про укладення шлюбу).
   Договір купівлі-продажу автотранспортного засобу містить в собі інформацію щодо сторін, об'єкта (машини), ціни, за яку об'єкт відчужується, прав і обов'язків сторін, порядку розрахунку між ними. Як правило такий договір підписується сторонами в трьох примірниках: по одному для продавця і покупця, а один залишається в архіві нотаріуса, яка посвідчила такий договір.
   Уже згадувалося, що для укладення даного виду угоди, сторонам потрібно зібрати пакет документів. Ось орієнтовний список оригіналів необхідних документів на угоду:

  • - паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків сторін (а також документи, перераховані вище для подружжя, якщо автотранспортний засіб купувалося в шлюбі);
  • - свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт на авто).
  • - експертна оцінка автомобіля ( в окремих випадках, коли такий продаж підлягає оподаткуванню);
  • - квитанція про сплату податку (в окремих випадках, коли такий продаж підлягає оподаткуванню).

   За умови, що учасником угоди виступає неповнолітня чи малолітня особа, обов'язково потрібна згода органу опіки та піклування на проведення угоди.
   Суму фінансових витрат становить сплата послуг нотаріуса за посвідчення договору, плата за експертну оцінку машини та сплата податку, у разі якщо він виникає. Слід зазначити, що нотаріус, оформляючи угоду, надає їй законність і забезпечує всю правильність оформлення. До того ж перед оформленням угоди нотаріус проведе всі необхідні перевірки відсутності арештів та інших обтяжень на майно, що дасть можливість покупцеві бути впевненим в прозорості і законності процедури
і відчувати себе впевненим, набуваючи авто.