Обратная связь


Як продати машину: генеральна довіреність чи договір купівлі-продажу?

Продаж автомобіля є серйозним кроком для будь-якого власника. Рано чи пізно з цим стикаються всі, але при цьому мало хто володіє повною інформацією про сам процес продажу або ж про ризики, які супроводжують цей процес. При економії або недостатньо серйозному підході до процесу оформлення купівлі-продажу авто, кожна зі сторін ризикує по-своєму.

Так як існує кілька способів для продажу автомобіля, на кожен з них передбачений свій порядок оформлення і пакет документів, необхідних для відчуження. Пропонуємо розглянути основні з них.

Генеральна довіреність на керування автомобілем.

Вже давно, з метою економії коштів, пов'язаних з оформленням «продажу» транспортного засобу, існує практика видачі власником автомобіля генеральної довіреності, згідно з якою потенційний покупець має повне право розпоряджатися машиною. Сума довіреності становить до 500 гривень, що дійсно дешевше, ніж інші способи оформлення продажу авто.

Дешевизна такої дії несе серйозні ризики для покупця. Автомобіль може, як мінімум, перебувати в заставі або бути під арештом, також продавець може в будь-який момент скасувати довіреність в односторонньому порядку. Не варто забувати головного - видача генеральної довіреності не означає перехід права власності на транспортний засіб, фактично господарем машини залишається особа, зазначена в документах на авто (технічному паспорті). У разі смерті власника авто, право власності переходить не до довіреної особи, а до спадкоємців власника . Невдалому покупцеві в разі виникнення однієї з перерахованих вище проблем, доведеться звертатися до суду, втратити час і гроші, можливо і машину, тільки через те, що з самого початку вирішив заощадити.

Продавець так само може постраждати, якщо покупець авто (за дорученням) потрапить в ДТП. У зв'язку з тим, що в реєстрі власником значиться особа, на якому юридично оформлено авто - його можуть викликати і йому доведеться доводити, що автомобіль йому вже не належить.

Нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу автомобіля.

Іншим, та більш надійним способом продажу автомобіля, є нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу. Даний порядок є найбільш безпечним для кожної сторони, оскільки нотаріус бере на себе відповідальність щодо правильного і законного оформлення такої угоди і надасть покупцеві всі необхідні підтвердження того, що майно не знаходиться під арештом або іншим обтяженням, на укладення такої угоди надані всі необхідні документи від продавця (включаючи згоду чоловіка, якщо вона необхідне). Покупець отримає офіційне підтвердження переходу права власності від продавця - нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу, викладений на спеціальних бланках нотаріальних документів.